Haber

2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde çok sayıda yakınını kaybeden milli sporcu Emine Hatun Mechaal, 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda tüm depremzedeler için koştuğunu söyledi.

Ataköy Atletizm Salonu’nda düzenlenen şampiyonada bayanlar 3000 metrede piste çıkan milli sporcu, yarış sonunda açıklamalarda bulundu.

Depremin acısının yüreğine sığmayacak kadar büyük olduğunu belirten Emine Hatun Mechaal, “Kalbim küt küt atıyor. Birlikte çok zor günlerden geçiyoruz. Büyük kayıplar verdik. Bugün tüm depremzedeler için koştum. Koştum. onları temsil etmek. İnşallah bir an önce toparlanırız. Bunu başarabiliriz. Biz Türk milletiyiz.” sözlerini kullandı.

Depremler sırasında yaşadıklarını anlatan milli sporcu, “İspanya’da şampiyonluk hazırlıklarımı sürdürüyordum. Ailem beni aradığında yanlışlıkla aradılar sandım. Abim ‘Biz iyiyiz, üzülmeyin’ dedi. korkmuş.’ dedi. dedi. dedi.

Deprem sonrası işbirliği sayesinde Türkiye’nin gücünün bir kez daha görüldüğünü ifade eden milli sporcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyordu. Sonunda ailemi eve getirdim, biraz daha rahatladım. Buraya geleceğimi öğrendim, tıkandım. Şu an performansım iyi değil, motivasyonumu kaybettim. Ama sonra kendime geldim ‘Ben bir sporcu olarak insanları motive edemiyorsam, ayağa kalkamıyorsam’ dedim ki ‘Neden spor yapıyorum? Güçlü olmak için birinin güçlü olması lazım. Biz çalışırız. Çocuklar için, gelecekleri aydınlık olsun diye. Ayağa kalkmalıyım. Üç haftadır tutuyorum, bugün bıraktım.”

Emine Hatun, dünkü elemelerde babasının kendisini tribünlerden izlediğini ancak ağrılarının artması nedeniyle bugün gelemeyeceğini sözlerine ekledi.

atabey-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu