Ekonomi

ATO Meclis toplantısı… Acı: “Bu seçimin kaybedeni yok”

Adana Ticaret Odası (ATO) Meclis Lideri İsmail Acı, “Seçim dönemi artık geride kaldı. Artık hedefimiz hep beraber üyelerimize ve Adana ekonomisine katkı koymak, Odamızı bir adım öteye taşımak olmalıdır” dedi.

ATO 2022-2026 Devri Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı yeni hizmet binasında gerçekleştirildi.

Meclis Lideri İsmail Acı’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, mevzuat gereği, Hesapları İnceleme Komisyonu, Akreditasyon İzleme Komitesi, Bilirkişi, Hakem Listeleri ve Eksper Listeleri Meclis Üyeleri’nin oylamasına sunuldu.

Meclis Lideri İsmail Acı toplantıda yaptığı konuşmada, 15 Ekim’de gerçekleştirilen Başkanlık seçimin ardından yapılan ilk Meclis Toplantısı’nın heyecanını ve memnunluğunu yaşadığını söz etti.

“Bu seçimin kaybedeni yok” diyen Acı, “Seçim dönemi artık geride kaldı. Artık hedefimiz hep beraber üyelerimize ve Adana ekonomisine katkı koymak, Odamızı bir adım öteye taşımak olmalıdır” formunda konuştu.

“Sorumluluğumuz büyük”

Odaların bölge iktisadının geleceğini şekillendiren yerlerin başında geldiğini kaydeden Acı, Adana’nın en büyük Odası olan ATO’nun büyük bir sorumluluk altında olduğunu belirtti. Acı, “Yüce Meclisimize seçilmiş siz değerli Meclis Üyelerimizin önümüzdeki 4 yıl boyunca sorumluluğu büyük. Adana ekonomisinde hep beraber rol alacağız. Önümüzde önemli projeler hayata geçirilmek için bizleri bekliyor. Adana’nın ve ülkemizin geleceği için daha çok çalışacak, daha çok üreteceğiz. Hedefe ulaşmak için birlik içerisinde istikrarla yürüyeceğiz” dedi.

Meclis Lideri İsmail Acı, Meclis Başkanlık Divanı olarak adil bir idare sergileyeceklerine vurgu yaparak, seçilen Meclis Üyelerini, İdare Konseyi Lideri Yücel Bayram’ı, Yönetim Kurulu Üyelerini, Disiplin Kurulu Üyelerini ve TOBB Delegelerini tebrik etti.

“Adana’yı üst liglere taşıyacağız”

Meclis Başkanı İsmail Acı’nın ardından Meclis Üyelerine hitap eden ATO Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Bayram, Adana’yı üst liglere taşımak için hep beraber çalışma çağrısında bulundu. Başkan Bayram, “2022-2026 periyodunda komite çalışmalarını yalnızca komite üyelerinin değil tüm kesim üyelerinin iştirakiyle gerçekleştireceğiz. Adana’nın ve ATO’nun vizyonunu üste taşıyacak proje odaklı çalışmalar yapacağız. Milletvekilleri, belediyeler, STK’lar, Odalar ve sektör temsilcileriyle omuz omuza çalışacağız” dedi.

Konuşmasında Kasım ayı faaliyetlerine de değinen Başkan Bayram, Yönetim Kuruluyla birlikte TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na, KGF Lideri Erdoğan Özegen’e ve Adana Valisi Süleyman Elban’a yapılan ziyaretler hakkında Meclis Üyelerine bilgi verdi.

2022-2026 Periyodu 2. Olağan Meclis Toplantısı gündem unsurlarının oylanması ve Meclis Üyeleri’nin talep ve tekliflerini iletmesinin akabinde son buldu. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu