Haber

Badminton turnuvası sona erdi

Erzurum GSİM ile Badminton vilayet temsilciliği tarafından düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Badminton Turnuvası sona erdi.

Erzurum’da badminton rüzgarı esti. Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü ile Badminton Federasyonu Erzurum Vilayet Temsilciliğinin ortaklaşa düzenledikleri 10 Kasım Atatürk’ü Anma Badminton İl Birinciliği sona erdi. Yakutiye Spor Salonu’nda yapılan ve büyük bir ilgi gören turnuva minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde oynandı. Çok sayıda hakemin vazife aldığı turnuvada iştirakçiler madalya kazanmak için kıyasıya yarıştı.

İl Temsilcisi Hakan Ülgü, antrenörler Esra Durak ve Ömer Akman idaresinde Yakutiye Spor Salonu’nda yapılan turnuvanın oldukça anlamlı olduğuna işaret eden İl Temsilcisi Hakan Ülgü, katılan sporcuları kutladı. Badminton şampiyonasının geniş kitlelere ulaşması ve 10 Kasımın açısından önemli bir turnuva olduğuna işaret eden Badminton İl Temsilcisi Hakan Ülgü, “Aynı zamanda olimpiyat sporu olan badminton sporunun yaygınlaştırılması ve Erzurum’da her yaş kümesinde geniş kitleye ulaşmayı hedefliyoruz. Bu tertibimizde bizi destekleyen öncelikle vilayet müdürümüz Birdal Öztürk, Spor Hizmetleri Müdürümüz Ahmet Çelebi ile Yakutiye İlçe Müdürümüz Suat Yılmaz’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Badminton Federasyonu Başkanımız Murat Özmekik’e kendilerine daima güvendiği ve takviye verdiği için teşekkür eden Ülgü, Federasyon Lideri Murat Özmekik’in her organizasyon için kendilerine destek vermesinin de mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Ülgü, badmintonun Erzurum’da en yüksek noktalara ulaşması için antrenör arkadaşları Esra Durak ve Ömer Akman ile çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Bu ortada 10 Kasım Atatürk’ü Anma Badminton Turnuvasında dereceye giren atletlere GHSİM tarafından madalya verildi. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu