Haber

Bakan Kurum: İlk Evim kampanyamızla İstanbul ve Tuzla’da 70 bin konut yapıyoruz

Bakan Kurum: “İlk Evim kampanyamızla İstanbul’da 50 bin, Tuzla’da 20 bin 120 konut yapıyoruz”

İSTANBUL – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Murat Kurum, seçim çalışmaları kapsamında Sancaktepe AK Parti İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Bakan Kurum, ziyaretin ardından esnafları ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Seçim çalışmaları kapsamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ile AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Murat Kurum, Sancaktepe’de esnafı ziyaret etti. Bakan Kurum, vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını ve taleplerini dinledi. Daha sonra Pendik’te Seyid Seyfi Cemevi’ni ziyaret eden Bakan Kurum, İstanbul’da çok sayıda cemevi ve cami bulunduğunu bildirdi. Bakan Kurum ile birlikte Tuzla Sosyal Tesislerinde iş insanlarıyla birlikte iftar programına Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Tuzla AK Parti İlçe Başkanı Talha Tayfur ve çok sayıda iş insanı katıldı.

“Sokak sokak, mahalle mahalle, ilçe ilçe gönüllü ve hızlı bir dönüşümü sürdürüyoruz”

Programın ardından İstanbul ve kentsel dönüşümlerle ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, “İstanbul’umuzu güçlü yarınlara taşımak için yerinde, sokak sokak, mahalle mahalle, ilçe ilçe yerinde, gönüllü ve hızlı bir dönüşümü sürdürüyoruz. Bugün Pendik Orta ve Dumlupınar Mahallelerindeki çalışmalarımızı göreceksiniz.Üsküdar’ın Kalbi olan Kirazlıtepe ile Ferah Mahallesi Ataşehir Şerif Ali Çiftliği’nde yoğun çalışmalarımız var.Kağıthane Yahya’da çöken binanın enkazını kaldırdık. Fikirtepe, Beykoz Tokatköy ve Beyoğlu Okmeydanı’nda da kangrene dönen dönüşüm, “Dün Kartal Orhantepe sakinlerimizle konuştuk ve müjdelerimizi sıraladık! Tabii ki gözbebeğimiz Tuzla için projelerimiz hazır, projeksiyonumuz hazır. İlk Ev kampanyamız ile İstanbul’da 50 bin, Tuzla’da 20 bin 120 konut yapıyoruz. Bu kapsamda Orhanlı’da 1. etapta 381, ikinci etapta 577 konutun ihalesini yakında yapacağız ve ilk kazıyı vuracağız. Aydınlı Mahallesi’nde birinci etapta 627, ikinci etapta ise 625 konutun ihalesini yaptık. İnşallah 2024 yılında buradaki evlerimizi kardeşlerimize teslim edeceğiz. Yine Aydınlı Mahallesi Konaşlı’da 508 konut inşaatına devam ediyoruz. İnşallah bu sene sonunda sahiplerine teslim edeceğiz. Kimse dert etmesin, Tuzla dert etmesin, İstanbul dert etmesin. İstanbul’dan yüzünü her yere çevirenlere Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde en güzel cevabı 14 Mayıs’ta vereceğiz” dedi.

habergonen.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu