Haber

Bolu Belediyesi’nde Adile Naşit Heykeli’ne Tepsi İddiası

BOLU Belediye Başkanı Tanju Özcan, merhum sanatçı ‘Adile Naşit’in belediye tarafından yaptırılan heykelindeki çay tepsisinin sosyal medya hesabından çalındığını belirterek AK Parti’den şüphelendiğini söyledi. Özcan’ın çalındığını iddia ettiği heykelin üzerindeki tepsinin belediye ekiplerince sökülerek tamir edildiğinin ortaya çıkmasının ardından AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, kendilerini suçlayan Önder Özcan’a tepki gösterdi.

Bolu Belediyesi tarafından İzzet Baysal Mahallesi’nde sulama kanalının üzeri kapatılarak yaptırılan yürüyüş yoluna 22 adet heykel yerleştirildi. Yürüyüş yoluna ayı, kurbağa, kaplumbağa, tavşan gibi çeşitli hayvan heykellerinin yanı sıra çay tepsisi tutan ‘Adile Naşit’ heykeli yerleştirildi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ‘Adile Naşit’ heykelinin elindeki çay tepsisinin çalındığını sosyal medya hesabından duyurdu. Özcan, “Kanal Yolu Projemizde Adile Naşit heykelinin elindeki tepsi bir yere battı ve onu çaldı. Siz aptallar çayın gerçek olduğunu mu sanıyorsunuz? Kamera görüntülerimiz var ve AKP’de olduğundan şüphelenmiyorum. Bina. Seni uyarıyorum. O tepsi ya güzel gelecek ya da ben getirteceğim. Biliyorum.” sözlerini kullandı.

HEYKELİN TEPİSİ BELEDİYE GRUPLARI TARAFINDAN TAMİR EDİLMİŞTİRİLDİ Özcan’ın paylaşımının ardından çalındığı iddia edilen heykelin üzerindeki tepsinin oyun oynayan çocuklar tarafından parçalandığı ortaya çıktı. Tepsinin kırıldığını gören bir esnafın belediyeyi araması üzerine Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin heykelin kırılan kısmını alarak tamir için Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne götürdüğü öğrenildi. Heykelin hasar gören kısmının onarım işleminin ardından tekrar yerine konulacağı öğrenildi. AK PARTİ İL ÖNDERİ TEPKİ GÖSTERDİ. Partili Bolu İl Başkanı Suat Güner, Önder Özcan’ı suçlayanlara tepki göstererek, “Şimdi tekrar soruyorum kim salak? Kim ne olduğundan habersiz Belediye Başkanı kim? Hırsız kim? Cevap verme Tanju. Özcan.Millet sabır versin.Aslında kaybolan tepsi değil.Bolu’nun 22 milyonu heykelcikler için kaybedildi.Gerçek mi Tanju Özcan?” söz konusu.

haberyenipazar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu