Haber

“Erdoğan Haklıydı… Türk Siyaseti Havaya Uçtu!” Yunan Basını 6 Masa Krizini Manşetlerine Taşıdı!

Yunan medyası Akşener’in açıklamalarını manşetlere taşıdı. Ethnos gazetesi yazarlarından Maria Zaharaki, “Erdoğan haklıydı. 6’lı muhalefet Erdoğan’a karşı koyamadı ve seçime varmadan dağıldı. Şu anda Türk siyaseti havaya uçtu” diye yazdı. yorum yaptı.Detaylar…?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener önceki gün yaptığı açıklamada, “Türkiye yerine kişisel hırslar tercih edildi” diyerek Altı Sofralar’dan ayrıldığını söyledi.

Akşener’in açıklaması dünya basınında geniş yankı uyandırdı.

Bloomberg, ‘Erdoğan karşıtı ittifak liderlik kavgası nedeniyle çökmeye yakın’ başlıklı bir haber yayınlarken; El Cezire de ‘Türk muhalefeti bölünmüş’ iddiasıyla manşetlere çıktı.

Yunan medyası da Akşener’in açıklamalarının altını çizdi.

Ethnos gazetesi yazarlarından Maria Zaharaki, köşe yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Nasıl olsa dağılacaklar” sözlerini hatırlattı.

O da ‘Erdoğan haklıydı’ dedi. Altı partili muhalefet Erdoğan’a karşı koyamadı ve seçime varmadan dağıldı. Şu anda Türk siyaseti havaya uçtu’ yorumunu yaptı.

Yunan gazetesi Kathimerini, seçimin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın lehine döndüğünü yazdı.

Ayrıca ünlü köşe yazarı Manolis Kostidis de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ne olacağını aylar önce söyledik. İranlıların dediği gibi ‘Oturdular, konuştular ve gittiler.’ Sana söyledik. Aynen böyle oldu.”

IN.gr haber sitesi ise Akşener’in açıklamalarının ‘altılı masa planlarını alt üst ettiğini’ yazdı.

kumruhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu