Haber

Eskişehir’de Yeni Bir Müze Daha: Zühal Yorgancıoğlu Moda Tasarım Müzesi

EskişehirBüyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen Eskişehir Getirdiği çağdaş ve tematik müzelere özel bir müze daha ekleniyor. ” Eskişehir Büyükşehir BelediyesiZühal Yorgancıoğlu Moda Tasarım Müzesi” 23 Haziran Cuma günü kapılarını ziyaretçilerine açıyor.

EskişehirBüyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in “Kent Turizmi” ve “Müzeler Kenti” hedefleriyle hayata geçirdiği projelerle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Eskişehiryeni bir müze alır.

Birçok uluslararası organizasyona imza atarak sayısız ödül kazanan ve moda tasarımlarıyla dünyada adından söz ettiren yaratıcı Zühal Yorgancıoğlu’nun yaratıcı ve çok renkli çalışma hayatını konu alan “Zühal Yorgancıoğlu Moda Tasarım Müzesi”, 23 Haziran Cuma gününden itibaren ziyaretçilerini ağırlayacak.

Küratörlük, planlama ve editörlük, kızı Müberra Yorgancıoğlu Soyer ve büyük oğlu usta mimar Faruk Yorgancıoğlu; Mimar Han Tümertekin tarafından tasarlanan müze, Türk modasına ve tasarımına değerli katkıları bulunan Zühal Yorgancıoğlu’nun durdurulamaz yaratıcı ruhuyla konuklarını eşsiz bir yolculuğa çıkaracak.

Eskişehirtarihi Odunpazarı semtinde yer almaktadır. EskişehirBüyükşehir Belediyesi Zühal Yorgancıoğlu Moda Tasarım Müzesi, avlulu Eskişehir Sanat Kompleksi’nin bulunduğu Akarbaşı Mahallesi Şehit Yüzbaşı Güngör Sokak No:1’de hizmet verecek.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

olurhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu