Ekonomi

Evyap’ın ikinci kuşak temsilcisi Ahmet Fikret Evyap, son yolculuğuna uğurlandı

Evyap’ın ikinci kuşak temsilcisi Ahmet Fikret Evyap, İstanbul’da son seyahatine uğurlandı.

Dün sabah hayatını kaybeden Ahmet Fikret Evyap’ın cenazesi, Eyüp Sultan Camisi’nde öğlen vakti kılınan cenaze namazının akabinde Eyüp Sultan’daki aile mezarlığına defnedildi.

Cenaze törenine merhum Ahmet Fikret Evyap’ın eşi Fatma Semra Evyap, çocukları Ayşe Evyap Kadakal, Zeynep Evyap, Mehmed Evyap, kardeşi Mehmet Fethi Evyap, torunları, yakınları ve iş dünyasından isimler katıldı.

Taziye kabulü, bugün 16.30 ila 20.30 saatleri ortasında Vadistanbul Radisson Blu Oteli’nde yapılacak.

Sabun yapma sanatını babası Mehmet Rıfat Evyap’tan devralarak Evyap’ın yerel bir üreticiden global bir ihracatçıya dönüşmesini sağlayan Ahmet Fikret Evyap, 1932 yılında Erzurum’da dünyaya geldi.

Fikret Evyap’ın vizyonu ile kısa zamanda atılım yapan Evyap, 1955 yılında Arko, 1968 yılında Duru gibi bugün sadece Türkiye’de değil, küresel pazarda da isim yapmış markaları piyasaya sürdü. Fikret Evyap’ın bir diğer önemli atılımı, ailenin 1930’lu yıllarda deneyip rafa kaldırdığı krem üretimini tekrar ele alması oldu.

Fikret Evyap, kardeşi Mehmet Fethi Evyap ile birlikte Evyap’ı, yerel bir üreticiden global bir şirkete dönüştürme vizyonu ile 1980 yılından itibaren ihracata ağırlık verdi. 1990 yılında Evyap’ın kurucusu Mehmet Rıfat Evyap’ın vefatının ardından Fikret Evyap’ın en kıymetli kararlarından biri, firmanın ferdî bakım eserleri piyasasındaki aktifliğinin artırılması ve şampuan, diş macunu, tıraş kremi, pudra, jöle, after shave, parfüm ve deodorant üzere alanlarda pazara yeni eserler sunulması oldu.

Bugün Türkiye dahil 3 ülkede üretim tesisleri olan, 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yapan Evyap, 4 bin bireye istihdam sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu