Haber

Fiyat Uyuşmazlıklarına Af Yok

Fiyat Uyuşmazlıklarına Af Yok

 

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen rutin kontrol ve ihbarların ardından 2023 yılında kasa ve raf fiyatlarındaki tutarsızlık nedeniyle 76 işletme hakkında cezai işlem başlattı.

Her alanda halkın huzuru, güvenliği ve refahı için yoğun bir şekilde çalışan İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bir yandan rutin kontroller, diğer yandan vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine kontrol ve denetimlerini aralıksız sürdürüyor. el. Ekipler, halk sağlığının korunması, haksız menfaatin önlenmesi, ilçe halkının daha kaliteli hizmet almasının sağlanması ve genel düzen ve düzenin sağlanması için çaba harcıyor, tüm işletmeleri düzenli olarak denetleiyor.

RAF FİYATI FERAGATNAMESİ NEDENİYLE 76 İŞLETME CEZALANDIRILDI

Bölgede 7/24 denetimini sürdüren polis ekipleri, vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerinde de çalışma yapıyor. Bu bağlamda özellikle kasa ve raf fiyatı farklılıkları dikkat çekiyor. Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan rutin kontroller ve vatandaşlardan gelen fotoğraflı ihbarlar sonucunda zincir marketler başta olmak üzere 2023 yılında kasa ve raf fiyatlarındaki farklılıklarla ilgili toplam 76 işletmeye cezai işlem uygulandığı açıklandı.

VATANDAŞLARA DAVET; FİYAT ANLAŞMAZLIKLARINI RAPOR EDİN

Konuyla ilgili İnegöl Belediyesi Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Müdürlüğümüz kontrollerini hem rutin olarak hem de vatandaşlarımızın ihbarları üzerine sürdürüyor. Özellikle yazarkasa-raf fiyat farklılıklarının tespitinde vatandaşlarımızın raporları çok kıymetli. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 54-(2) maddesinde yer alan karar uyarınca, “Etiket, tarife ve fiyat listelerinde belirtilen fiyat ile kasa fiyatı arasında farklılık olması halinde, kasa fiyatı Tüketici lehine uygulanır” uyarısı nedeniyle vatandaşlarımızın yasal hakları konusunda dikkatli olmaları ve fark ettikleri herhangi bir aksilik durumunda 153 limitlerine titizlikle uymaları gerekmektedir. İnegöl Belediyesi Emniyet Müdürlüğümüze e-posta yoluyla bildirmeleri gerekmektedir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberdoganyurt.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu