Yaşam

Gelmiş geçmiş En Güzel Dizilerden Biri Olan ‘Number Seven’ Oyuncularının Son Durumu

2000-2003 yılları arasında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yedi Numara, kesinlikle Türk televizyon tarihinin en güzel komedi dizilerinin ortasında başrolü oynamaktadır. Şakaları ve kendine has karakterleriyle şu an bile dilimize konu olan Yedi Numara oyuncularının yıllar içindeki değişimlerini sizler için derledik.

2000-2003 yılları arasında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yedi Numara Türk televizyonunun izlediği en keyifli dizilerden biridir.

Esprili senaryosuyla bugün bile bizleri güldürmeyi başaran Yedi Numara en iyi komedi dizileri arasında yer almış ve kendine has karakterleriyle unutulmazların tam ortasında yer almıştı.

4 şehir ve 3 köylüden İstanbul’a üniversite okumak için gelen gençlerin aynı konakta kalmalarını konu alan dizi, Vahit Emmi ve Zeliha’nın sevgi dolu evlerinde müthiş bir kaos ama aynı zamanda sımsıcak bir hikaye sunuyordu.

Bundan tam 23 yıl önce Rüya, Ayten, Armağan, Sabit, Recep ve Meryem gibi karakterlerle hayatımıza giren Yedi Numara oyuncularının yıllar içindeki değişimlerini merak etmiştik. Hazırsanız Yedi Numara oyuncuları şu şekilde:

Berat – Aşkın Şenol

Satıldı – Ruhi Sarı

Yusuf Güdük – Çağlar Çorumlu

Sabit – Olgun Yıldırım

Asiye – Hasret Türkad

Vahit Emmi – Engin Alkan

Zeliha – Şebnem Sönmez

Recep – Volkan Girgin

Haydar – Okan Selvi

Meryem – Sedef Pehlivanoğlu

Rüya – Nuray Uslu

Hediye – Tuba Erdem

Cansu – Gülden Güney

Ayten – Ayça Mutlugil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu