Yaşam

Haydi Efes Selçuk sen de al bayrağını.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Efes Selçuk’ta Uluslararası Halk Dansları Festivali ve Fener Alayı Geçidi ile kutlanacak.

19 Mayıs Cuma günü saat 09:00’da Atatürk Anıtı önünde başlayacak resmi törenin ardından kutlamalar saat 10:00’da tören alanında devam edecek.

Efes Selçuk Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenleyeceği Uluslararası Halk Dansları Festivali kapsamında Sırbistan, Ukrayna, Moldova ve Litvanya’dan beş grup halk oyunları gösterileri yapacak. Festivale Efes Selçuk’tan üç halk oyunları grubu katılacak. Uluslararası Halk Dansları Festivali, 19 Mayıs saat 18.30’da İstasyon Meydanı’nda başlayacak.

Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin ardından İstasyon Meydanı’nda saat 20:00’de Fener Alayı başlayacak. “Haydi Efes Selçuk, bayrağını da getir” sloganıyla İstasyon Meydanı’ndan başlayacak yürüyüş, Pazar Yeri’nde son bulacak.

Pazaryerinde sona erecek Fener Alayı Geçit Töreninin ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri saat 21.00’de Pazaryerinde Eypio Konseri ile devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberhavran.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu