Haber

İmamoğlu bombalı saldırının yaşandığı İstiklal Caddesi’nde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada birinci belirlemelere nazaran 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 53 kişinin yaralandığını söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu da olayın akabinde bölgeye giderek yetkililerden bilgi aldı.

İMAMOĞLU İSTİKLAL CADDESİ’NDE

“SÜRECİ TAKİP ETTİK”

Bölgedeki gazetecilere açıklamalarda bulunan İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul’umuza geçmiş olsun, başımız sağ olsun. Takdir edersiniz ki süreci şu anda emniyet ünitelerimiz ve alışılmış sıhhat ünitelerimiz yürütmekte. Biz de içeride, olay yeri incelemesinin yapıldığı kısımda süreci uzaktan takip ettik. Şu an ne yazık ki İstanbul Valimizin de açıkladığı üzere kayıplarımız var, yaralılarımız var. Türlü hastanelerde takibi yapılıyor.

“FARKLI İHTİMALLER ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR”

Farklı ihtimaller üzerinde çalışmalar sürüyor ancak bütün bunların açıklama konusundaki yetkilisi emniyet ünitelerinin raporlarına nazaran yapılacaktır. Biz de süreci buradan takip ediyoruz. Milletvekillerimiz ile birlikte olay yerine gittik.

“BU YARAYI SARMAK HEPİMİZİN SORUMLULUĞU”

Geçmiş olsun. Bu yarayı sarmak hepimizin sorumluluğu. Daima birlikte bu sıkıntı anları aşarız. İstanbulluların gönlü bu manada ferah olsun. Daima birlikte aşarız, birlikte hareket etmeliyiz ve birlikte süreci yönetmeliyiz. Bu manada devletimizin hangi kurumu olursa olsun daima birlikte sürece dair sorumluluk alacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Farklı yorumlar var lakin şu anda net bir bilgi verebilmemiz mümkün değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu