Teknoloji

Instagram’a GIF Kullanarak Yorum Yapabilme Özelliği Geldi!

Sık sık farklı özelliklerle karşımıza çıkan Instagram, yorumlar kısmında devrim niteliğinde bir yenilik getirdiğini duyurdu. Meta tarafından yapılan açıklamada, Instagram yorumlara GIF ekleme özelliğigeleceğine söz verildi.

Daha önce sınırlı sayıda kullanıcı için devreye alınan GIF ekleme özelliği günümüzde prestijiyle karşımızda. tüm dünyadaki kullanıcılarçıkış yapmaya başladı.

Özellik nasıl kullanılacak?

Metaya göre yorumlara ekleyebileceğiniz GIF’ler, Giphy kitaplığından alınacak. Şirket, bu formda kullanıcıların gönderiler ve reels görselleri ile daha eğlenceli bir biçimde etkileşim kurabileceklerinden bahsediyor.

GIF gömme özelliğini kullanmak oldukça kolaydır. Özelliğe sahipseniz, yorum kutusuna girebilirsiniz. sağ tarafta bir GIF işareti göreceksin. Burada istediğiniz GIF’i seçip yorum olarak paylaşabileceksiniz.

Meta, geçtiğimiz ay Reels’e getirdiği kurgu özelliklerine de yenilikler getireceğini belirtmişti. Bunlar, Tek bir görüntüyü kolayca ikiye bölün, klipleri hızlandırın veya yavaşlatın ve kliplere zarar vermeden değiştirinözellikleri içerir.

haber-hozat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu