Haber

İZSU’dan çevre dostu Dijital Fatura hizmeti

İZSU’dan çevre dostu Dijital Fatura hizmeti

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, 2 milyon abonesine dijital faturayla hizmet vermeye hazırlanıyor. Teknolojinin olanaklarını doğa dostu yaklaşımla birleştiren uygulamalarla vatandaşlara daha hızlı ve etkin hizmet sunulması amaçlanıyor.

İZSU Genel Müdürlüğü, hizmetlerinin hızını artırmak ve çevre dostu çözümler üretmek amacıyla teknoloji odaklı uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Dijital fatura uygulamasıyla birlikte su faturaları artık vatandaşlara kısa mesaj veya e-posta yoluyla ulaştırılacak.

Tamamen ücretsiz hizmetten yararlanmak isteyen aboneler, İZSU’nun kurumsal web sayfası veya taşınabilir uygulaması üzerinden veya İZSU şubelerinden başvuru yaparak uygulamaya geçiş yapabilecek. Hizmet almak isteyen abonenin onayının ardından dijital fatura hizmeti aktif hale gelecektir. Onaylandıktan sonra su faturaları abonelerin cep telefonlarına bildirim yoluyla gönderilecektir. Aboneler faturalarıyla ilgili tüm detaylara SMS içeriğinden ulaşabilecek.

Neden dijital fatura?

İZSU’nun aralık ayında hizmete girmesi planlanan yeni uygulaması, vatandaş memnuniyetinin yanı sıra çevresel açıdan da önemli faydalar sağlayacak. İZSU, dijital fatura hizmeti sayesinde hem kağıt israfının önüne geçecek hem de kağıt üretimi ve fatura dağıtım sürecinden kaynaklanan karbon ayak izini azaltacak. Dijital fatura uygulaması abonelerin hızlı ve çevre dostu bir yaklaşımla hizmet almasını sağlayacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu