Haber

“Kemikleri sızlıyor” Müslüm Gürses’in vasiyetini kırdılar! Ölmeden önceki özel isteği…

Türkiye müzik sektörüne adını altın harflerle kazıyan, milyonların gönlünde ebedi taht kuran arabeskin babası, herkesin “Müslüm Baba”sı on yıl önce aramızdan ayrıldı.

Müslüm Gürses, 15 Kasım 2012 Perşembe günü geçirdiği by-pass ameliyatının ardından akciğer ve kalp yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma kaldırılarak solunum cihazına bağlandı.

59 yaşındaki Gürses, yaklaşık 4 aydır tedavi gördüğü hastanede 3 Mart 2013’te hayatını kaybetti.

Müslüm Gürses hayat hikayesi, eserleri ve geride bıraktığı ve halen de dinlenilmekte olan eserleriyle unutulmaz sanatçılar arasında yer alıyor.

Hayran kitlesi ondan asla vazgeçmez; Acı da sevinç de Müslüm Baba’nın müziğiyle paylaşılıyor.

Özel hayatında birçok zorluk yaşayan Müslüm Gürses, hayatını tek aşkı Işık Bey ile geçirmiştir. Ancak çift ölümle ayrılmayı başardı. Çocuğu olmayan Gürses çifti magazin gündemine oturdu.

Müslüm Gürses’in hayatına dair detaylar, ölüm yıl dönümünde bir kez daha merak konusu oluyor. Detayları araştıran hayranları dikkat çekici bir gerçekle karşılaştı.

Müslüm Gürses’in vasiyetinin yerine getirilmemesi herkesi şok etti.

Müslüm Gürses’in kırılan vasiyeti

Müslüm Gürses filmi çekmemeyi vasiyet etti. Biyografisini filme çevirmek isteyenleri hep reddetmiştir.

Gürses, 2007’de bir film teklifini kabul etti ancak çekimlerin başlamasına birkaç ay kala Gürses, babası Mehmet Akbaş’ın annesini öldüren Emine Akbaş’ın da çekileceği haberine sinirlenerek finalde oynayacağı filmi iptal etti. filmde yer

Aile içindeki dramın beyaz perdeye yansımasını istemeyen Gürses, Muhterem Nur’a sık sık “Bana bir şey olursa hayatım filme alınmasın” demişti.

Gürses, Nur’un filminin ölümünden önce yeni teklifler üzerine çekilmemesini vasiyet etti.

Müslüman filmi rekor kırdı

Ketche ve Can Ulkay’ın yönettiği ve Müslüm Gürses’in hayatını konu alan Müslüm, iradesine rağmen 26 Ekim 2018’de vizyona girdi.

Şahin Kendirci filmde Gürses ve Timuçin Esen’in gençliğini bir yetişkin olarak canlandırmıştır.

Müslüm, Türkiye’de tüm zamanların en çok izlenen sinemaları sıralamasında 6,5 ​​milyona yakın izlenme sayısıyla 5. sırada, tüm zamanların en çok izlenen drama sinemaları listesinde ise 1. sırada yer alıyor.

filmdeki hatalar

Müslüm Gürses’in hayatını anlatan filmde bazı hatalar var.

Filmde Gürses’in Gülhane Konseri’nde bıçaklandığı ancak Gürses’in Bursa Konseri’nde bıçaklandığı gösteriliyor.

Filmde Gürses’in babası Mehmet Akbaş’ın bir kunduracıda çalışırken oğlu yarışmaya katılmasın diye saçlarını kestirdiği ancak babası Mehmet Akbaş’ın oğlunun saçlarını o uyurken kestiği gösteriliyor.

Filmdeki kaza sahnesinde sürücünün hareket halindeki TIR’a çarptığı ancak kazanın, sürücünün yolda duran TIR’ı fark edememesi sonucu meydana geldiği gösterildi.

iscehisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu