Yaşam

Konak’ın okulları yeni eğitim dönemine hazır

Konak Belediyesi’nin ilçedeki okullarda başlattığı temizlik ve bakım çalışmasıyla öğrenci ve öğretmenler 2023-2024 eğitim-öğretim yılına parlak bir başlangıç ​​yapacak.

Konak Belediyesi, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk ders zili çalmadan önce ilçedeki okullarda kapsamlı bir temizlik ve bakım çalışması başlattı. Yeni eğitim dönemiyle birlikte arkadaşları ve öğretmenleriyle buluşmanın heyecanını yaşayan çocukların sağlıklı bir ortamda derse başlayabilmeleri için her şey düşünüldü. Bu yıl ilk kez okul sıralarına oturacak ve okula bir hafta erken başlayacak olan birinci sınıf öğrencileri dikkate alınarak, ilkokullardan itibaren temizlik çalışmaları başlatıldı. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gruplar okul bahçelerini boydan boya yıkadı, çöp kutuları ve konteynırları da özenle temizlenerek dezenfekte edildi. İlkokullarda tamamlanan çalışmalar ortaokul ve liselerde hafta boyunca devam edecek.

 

“Parlak bir gelecek için”

Konak öğrencilerinin daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda derslere başlaması için belediye gruplarına talimat veren Konak Belediye Başkanı Abdul Batur, yeni eğitim-öğretim yılında tüm öğrencilere başarılar dileyerek, “Gerekli altyapıyı her zaman vermeye hazırız. çocuklarımızın daha sağlıklı ve yeterli koşullarda eğitim alması için. Okullar açılırken onların heyecanına ortak olmak bizim için en büyük mutluluk. Okullarda temizlik ve bakım çalışmalarımız devam ediyor. İzmir Kitap ve Kırtasiye Esnaf Odamızla da protokol imzaladık. İhtiyaç sahibi çocuklarımız için hazırladığımız eğitim kartlarıyla onların eğitimlerini pekiştiriyoruz. Her şey çocuklarımız için, her şey onlara aydınlık bir gelecek yaratmak için.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-armutlu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu