Yaşam

Malatya’da baba ve kızı aynı mezara defnedildi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük deprem binlerce insanın yüreğinde tarifsiz acılara neden oldu.

11 ilde yıkılan binaların altından 40 binden fazla ceset çıkarıldı.

Depremden etkilenen illerden biri olan Malatya’da hayatını kaybeden 1.393 kişi, yakınlarının gözyaşları arasında iş makinelerinin yan yana açtığı mezarlara gömüldü.

Mezarlara yakınları tarafından başörtüsü, seccade ve bere gibi özel eşyalar asıldı. Bir mezarın başındaki tahtaya asılan kırmızı çocuk cübbesi dikkat çekti.

Yakınlarının ziyaret ettiği mezarın Elif Çiçek’le ilgili olduğu, enkazdan birbirine sarılarak çıkan 7 yaşındaki Elif Çiçek ile 40 yaşındaki babası Fehmi Çiçek’in birlikte toprağa verildiği ortaya çıktı. .

“En sevdiği ceketi asıldı”

Ailenin yakınlarından Ünal Tan, şunları söyledi:

Kahramanmaraş merkezli ilk depremde akrabamız Fehmi Çiçek’in Çavuşoğlu Mahallesi’ndeki konutu yıkıldı. 5 katlı apartmanın birinci katında oturan Çiçek ailesinin babası Fehmi ve kucağındaki kızı Elif kolon altından hayatını kaybetti. Evin eşi Kudret ile oğlu Samet, boşlukta kalan enkaz sonucu kurtarıldı. Aile, baba ve kızının aynı mezara gömülmesini istedi. Müftülüğü uygun gördüğünde baba, kızıyla birlikte kucağında toprağa verildi. Yakınları, Elif’in çok sevdiği kırmızı paltoyu mezarın başucundaki tahtaya astı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu