Haber

Masada oynayan çocuğun görüntüleri için gözaltı kararı

Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, masada oynayan bir kız çocuğuna ait görüntülerle ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan açıklama yapıldı. Görüntünün 29 Mayıs Pazartesi günü bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılmasının ardından bakanlık birimlerinin harekete geçtiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kayseri İl Müdürlüğümüz aracılığıyla konu ile ilgili polis ve jandarma birimlerine bilgi verilmiştir. Yapılan çalışmalar sonucunda düğün sahibinin cezaevinde olduğu, Tiktok kullanıcısının ise cezaevinde olduğu anlaşılmıştır.” Bu paylaşımı yaptığı öğrenilen B.Ç.Kişi, kolluk kuvvetleri tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı.Adli ve idari soruşturması sürüyor.”

Görüntülerde kimlikleri tespit edilen kişilerle ilgili işlemin yeniden kolluk kuvvetleri tarafından yürütüldüğüne işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: çocuklarımızın zihinsel ve ruhsal gelişimini olumsuz yönde etkileyeceğinden şüpheliler hakkında yanlış beyanda bulunulmuştur. Çocuğumuzun olay yerinde kimlik tespiti devam ediyor.”

VALİLİKTEN DE AÇIKLAMA

Valilik, alkol tüketilen masada kız çocuğu oynamanın sorumlularının belirlendiğini ve gerekli işlemlerin yapıldığını bildirdi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “27.05.2023 tarihli sosyal medya paylaşımında, alkollü içki içilen bir masada genç bir kızın dışarı çıkarılarak oynandığı görüldü. Soruşturma ile” Emniyet birimlerimizce derhal başlatılan çalışmalar sonucunda sorumlular tespit edilerek gerekli işlemler başlatılmıştır.” (HABER MERKEZİ)

haber-toprakkale.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu