Haber

Microsoft, NVIDIA ile 10 yıllık Call of Duty sözleşmesi imzaladı

Call of Duty’nin geliştiricisi Activison, 68.7 milyar dolara Microsoft Satıldıktan sonra şirketin geliştiriciyi satın almasıyla ilgili birçok sorun yaşandı. Ülkelerin rekabet kurumlarının açacağı davalarda oyun sektöründe karşılaşılacak haksız rekabet nedeniyle satın alma bloke edildi.

NVIDIA İLE 10 YILLIK ANLAŞMA

Microsoft

Microsoft Activision’ın satın alınmasıyla birlikte Japon devi Sony’nin konsollarda kendi oyun konsolu olan Xbox’a özel olarak piyasaya süreceği tezleriyle itirazı gecikmedi. Dünya çapındaki konsol oyuncularının bir numaralı video oyun serisi olan Call of Duty’nin Xbox’a özel sürümü ile birlikte PlayStation satışlarının düşeceği ve Xbox konsollarının talep göreceği tahmin ediliyor.

İngiltere, bu ayın başlarında, Xbox ve PlayStation arasındaki rekabeti zayıflatarak oyunculara zarar verebileceğini ve milyonlarca oyuncu için daha yüksek fiyatlara ve daha az seçeneğe yol açabileceğini duyurdu.

NVIDIA BULUT OYUN SİSTEMİNE GELİYOR

NVIDIA’nın GeForce Now bölümünün başkan yardımcısı ve genel müdürü Phil Eisler’in 10 yıllık lisans sözleşmesi kapsamındaki Call of Duty gibi oyunlar, MicrosoftActivision’ı satın almadıkça NVIDIA’nın hizmetinde kullanılamaz, ancak Minecraft gibi Microsoftile ilgili diğer oyunlar olduğunu söyledi.

Eisler, başlangıçta satın alma konusunda endişeli olduğunu söylese de, daha sonra Microsoft ile konuşmaktan daha rahat hissettiğini ve bulut oyunlarını etkinleştirmeye ve 10 yıllık bir lisans sözleşmesi üzerinde çalışmaya hazır olduklarını söyledi.

afsinajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu