Haber

Millet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu neden kazanamadı?

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Millet İttifakı hüsrana uğradı.

Ankara kulislerine göre anketlerde daha yüksek gösterilmektedir. Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a karşı alınan mağlubiyetin nedenleri ise şöyle sıralandı;

ANKET ÇOK FAZLA YÜKLÜ

Anket şirketlerinin birden fazlası Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu 10 puan önde gösterdi. Anket sonuçlarının sağladığı rahatlıkla seçime gidilirken “Mutlaka kazanacağız” havası yaratıldı.

YEREL MEDYA Yoksayıldı

Anadolu medyası CHP Genel Merkezi tarafından yok sayıldı. Bazı yerel medyaya çok küçük reklamlar verilirken anket şirketlerine, bazı ana akım medya ve sosyal medya reklamlarına ölçek verildi. Anadolu illerinde yayın yapan medyanın dikkate alınmaması, halkın yerel basından haberleri takip ettiği gerçeğinin görülmemesi ve CHP Genel Merkezi’nin illere bütçe gönderme cimriliği de gerekçe olarak gösteriliyor.

İTTİFAK PARTİSİ LİDERLERİNİN TUTUMLARI

Ali Babacan ve Ahmet DavutoğluSağcı kitleden oy toplayamadığı gibi, açıklamalarıyla gelebilecek oyları da engelledi. Meral Akşener‘nin masadan kalkıp tekrar oturması, Kılıçdaroğlu’nun Amerika lehinde Rusya aleyhine açıklamaları, seçime 2 gün kala Akşener’in neden olduğu bakanlık krizi, Muharrem İnce ile ilgili kaset olayı da Kılıçdaroğlu’nun gelememesinin sebepleri arasında gösteriliyor. kazanç.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu