Haber

Muğla Hokey takımından 2 sporcu Milli Takım kadrosuna seçildi

18-22 Ocak tarihleri ortasında İsviçre’nin Bern şehrinde yapılacak olan Ümitler Avrupa Hokey Şampiyonası hazırlıklarında Milli takım kadrosuna Muğla’dan 2 sportmen seçildi.

Son yıllarda hokey branşında Türkiye çapında elde ettikleri muvaffakiyetler ile gündem olan Muğlalı hokeycilerden Sude Parıltı Kurt ve Aleyna Başbuğ 18-22 Ocak 2023 tarihleri ortasında İsviçre’nin Bern şehrinde yapılacak olan Ümitler Avrupa Hokey Şampiyonası hazırlıklarında milli takım kadrosuna seçildi.

Dört defa kamp yaptıktan sonra İsviçre’nin Bern kentine hareket edecek olan ulusal grupta toplamda 17 atlet bulunuyor. Ulusal kadroya seçilen atletler ile ilgili konuşan Ege Yıldızları Spor Kulübü Lideri Serkan Şen, “Sude ve Aleyna yıllardır hokey oynuyorlar. Ülke çapında hokeyde tanınan birer oyuncu haline geldi. Muğlalının gücünü İsviçre’de de göstereceklerine eminiz. Bu yıl İsviçre’den Avrupa 3’üncülüğü başarısı ile U-16 kız milli takımımız dönmüştü. O takımda da yine Muğlalı Sıla Aleyna Çelebi vardı. Bu seferde yine başarı haberleri gelecektir, diye düşünüyorum” dedi. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu