Haber

Öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmen tutuklandı

ANTALYA’nın Alanya ilçesinde lise öğrencisi AA (18), İngilizce öğretmeni KD’nin (43) kendisine cinsel istismarda bulunduğunu iddia ederek şikayetçi oldu. Mağdur AA, istismarın 18 yaşından önce farklı zamanlarda meydana geldiğini anlattı. KD gözaltına alınarak tutuklandı.

Lise son sınıf öğrencisi AA, hem okulda öğretmenlik yapan hem de dışarıda ders veren İngilizce öğretmeni KD’nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu belirterek durumu ailesine anlattı. AA’nın ailesinin şikayeti üzerine KD polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Mağdur AA, avukatı aracılığıyla savcılığa verdiği ifadede, “KD, Eylül 2021’den beri bize İngilizce öğretiyor. Ben de kendisinden özel ders alıyordum. Geçen yıl farklı zamanlarda KD, beni fiziksel olarak taciz etti. Dudaklarıma sarılıp öptüğümde AA, tüm direnişlerime rağmen kendisinden özel ders almamış, “İnfaz edildikleri sırada 18 yaşının altındaydım. Daha sonra aileme olanları anlattım. Beni desteklediler. Kendimi toparlayıp şikayet etmeye karar verdim. Bana bunları yapan sanık, benzer şeyleri bütün kızlara yapabilir. Ben davacıyım ve ona karşı şikayetçiyim.” .TALEPLER REDDİ

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen ve nöbetçi hakimlikte kendini savunan KD öğretmen, AA’ya özel ders verdiğini, toplamda 5-6 kez evine geldiğini, hiç cinsel ilişkiye girmediklerini söyledi. Kaçma ve delilleri karartma şüphesine dikkat çeken hakim, KD’nin ‘çocuğa nitelikli cinsel istismar’ suçundan tutuklanmasına karar verdi. Cezaevine sevk edilen KD’den 2 kız öğrencinin daha şikayetçi olduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu