Haber

Oğuz Kaan Salıcı: CHP ‘el ele vererek’ lider seçen bir siyasi parti değil

Seçim döneminde CHP’nin örgütlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak görev yapan CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, partisinin kurultay sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’a konuşan Salıcı, parti içindeki değişimin bir fikir değil, mevcut popülist eleştirilerin sonucu olduğunu ve bunun ancak genel başkanlıkla ilerlendiğini söyledi. Salıcı şunları söyledi:

“Mevcut sorunların getirdiği eleştiriler, CHP’nin uzun vadeli yapısal sorunlarını çözeceği bir sürecin önünü açmıyor. Genel başkan, yerel seçimlerden sonra partiyi güvenli bir limana götüreceğini söylüyor. Birlik ve bütünlük içinde yerel seçimler.Kısa sürede ardından seçimlerin geleceği bir seçim yaşayacağız.Bu dönemdeki değişim çabası parti içinde istenilen yenilenmeyi sağlayamayabilir.Bizim üzüntümüz sadece bazı danışmanların gidişi değil. Daha temel sorunlarımız var. Seçimlerin olmadığı bir ortamda daha detaylı konuşmamız lazım. Sorunu sadece liderlikte görürseniz o zaman durum böyle olur. Başkan değiştiğinde CHP’nin çok uygun olacağını bilseydim” Liderin yanına gidip ‘Bir an önce bırakın, parti kurtulur’ diyorum.”

‘PARTİ ÖRGÜTÜ, CHP’NİN GELECEĞİNİ BELİRLİYOR’

Salıcı, Kılıçdaroğlu’nun “Partiyi sosyal demokratlara teslim edeceğim” ve Özgür Özel’in “Prensimiz nerede, hangi kafeste?” açıklamalarını yorumladı. Cevabına değer verdi. Salıcı, “CHP, ‘el vererek’, ‘transfer’ ederek liderini belirleyen bir siyasi parti değildir. CHP’de partinin geleceğini örgüt belirler. Bütün bu süreci okurken siyasi açıdan da bakmamız gerekiyor. ‘Prens nerede?’ gibi fantastik metaforlar konuyu daraltın. Önümüzde bir kongre var. Genel başkanlıkla ilgili de karar verilecek. Daha sonra ise tüzük toplantısı yapılacak. Ancak yerel seçimlerden sonra yapısal sorunların çözüldüğü bir noktaya gitmemiz gerekiyor” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu