Haber

Sinan Ateş, Ümit Özdağ’dan partisine emir verdi! Katiller ve azmettiricileri hapse girene kadar pankartı taşra binalarınıza asın.

Eski Adliye Genel Başkanı Sinan Ateş , 20 Aralık’ta Ankara’da silahlı saldırı sonucu öldü. Cinayetle ilgili başlatılan soruşturma sürerken, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Twitter hesabından dikkat çekici bir açıklama yaptı.

“POSTERİ İL BİNALARINIZA YERLEŞTİRİN”

Ümit Özdağ, Sinan Ateş ile ilgili talimatında, “Türk milliyetçisini uyuşturucu tacirlerine kurşuna dizdiren yerli ve milli katil kimdir?” Yazılı afişin tüm il başkanlık binalarına asılmasını istedi. Özdağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Zafer Partisi il başkanlarının katilleri ve azmettiricileri Doç.

13 KİŞİ TUTUKLANDI

Öte yandan Sinan Ateş cinayetiyle ilgili olarak şu ana kadar 13 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklananlar arasında olayın azmettiricisi olduğu iddia edilen “Dodo” lakaplı Doğukan Çep, 2 özel harekat polisi ve MHP İstanbul il yönetimi listesinden çıkarılan İngiltere’li de bulunuyor.

SİNAN ATEŞ KİMDİR?

2019 yılında Devlet Bahçeli’nin talimatıyla Ülkü Ocakları’nın Genel Başkanı olan Sinan Ateş, İYİ Parti’nin kuruluş sürecinde MHP yönetiminden saf tutanları sert şekilde eleştirdi. Sinan Ateş, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin isteği üzerine 2 Nisan 2020 tarihinde başkanlık görevinden istifa ederek Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nde göreve başladı. Sinan Ateş evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu