Teknoloji

Yeni Xbox ve Playstation 6 ne zaman çıkacak? İlk tahmin Microsoft’tan geldi

Microsoft, şirketin yayıncı Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolara satın almasını engellemek isteyen ABD Federal Ticaret Komisyonu ile bir kez daha mahkemede karşı karşıya geldi. Yargılama sırasında yayınlanan belgeler, Microsoft’un yeni nesil oyun konsollarının 2028’de piyasaya sürülmesini beklediğini gösteriyor..

Duruşmanın ilk gününde hem FTC hem de Microsoft, satın almayla ilgili destekleyici kanıtlar sundu. FTC, Microsoft’un Nintendo ve Nvidia gibi diğer şirketlerle daha rekabetçi görünen anlaşmalarının “boşluklar” içerdiğini ve gelecekte yeniden müzakere edilebileceğini söyledi.

Anlaşmanın duyurulmasından kısa bir süre sonra Sony, PlayStation platformundaki Call of Duty oyunlarının geleceğinin tehlikede olabileceğini belirten,satın alma konusundaki endişelerini dile getirdi.

Perşembe günkü türev işlemleri, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma kararını açıklamasından bir yıldan fazla bir süre sonra geldi. O zamandan beri Xbox üreticisi, şirketin iş yaptığı farklı ülkelerdeki rekabet düzenleyicilerinden satın alma işlemi için onay istedi. İşte Microsoft’un en büyük engeli İngiltere ve ABD . Her iki ülkedeki kurumlar da video oyun endüstrisindeki rekabet eksikliğinden duydukları endişeyi göstererek anlaşmayı engellemek istiyor.

haber-fatsa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu