Teknoloji

YouTube Canlı Yayınlarına Soru Cevap Özelliği Geliyor

Dünyanın en büyük görüntü platformu ve en büyük 3. müzik platformu olan YouTubei, daima olarak platformu geliştirmek için elinden geleni yapıyor. Yetkililer geçtiğimiz hafta yaptıkları açıklamada yakında YouTube kullanıcılarının platforma gelecek özellikleri kendilerinin seçeceğini açıklamıştı.

Bugün ise bilhassa YouTube üzerinden etkinlikler düzenleyen ve canlı yayınlar yapanları ilgilendiren bir özellik duyuruldu. Bu özellik sayesinde soru yanıt aktiflikleri çok daha kolay yapılacak.

Sorular öteki iletilerin ortasında kaybolmayacak

Uygulama ve oyun geliştiricileri başta olmak üzere pek çok şirket, çoklukla Reddit ya da YouTube üzerinde “AMA” aktiflikleri düzenliyor. “Ask me Anything” yani “Bana her şeyi sor” manasına gelen bu etkinliklerde geliştiriciler ya da yetkililer ürünleri hakkındaki soruları cevaplıyor. Genellikle canlı yayınlarda yapılan bu etkinliklerde pek çok vakit sorulan sorular başka sohbet bildirilerinin ortasında kayboluyor.

YouTube ise bu sorunu büsbütün ortadan kaldıracak yeni soru karşılık özelliğini bugün tanıttı. Bu özellik sayesinde canlı yayın yapan bireyler istedikleri anca bir soru karşılık aktifliği başlatabilecek. İzleyiciler ise sohbet penceresinin üzerindeki soru yanıt sekmesine tıklayarak sorularını sorabilecek. Sorulan tamamı yayıncılara özel bir soru yanıt alanında görünecek ve yayıncılar istedikleri soruyu tek tuşla sabitleyebilecek.

Önümüzdeki günlerde kademeli olarak tüm kullanıcılara sunulacak özelliği kullanarak sorulan soruların 200 soruyla sonlu olacağını ve yeni sorular soruldukça eskilerinin silineceğini de hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu