Teknoloji

YouTube’da Oyun Oynama Özelliği Kimlere Sunuldu?

YouTube, belli bir süreden beri test ettiği oyun özelliği “Playables”ı tüm kullanıcılarına sunmaya başladı. Bundan sonra tüm kullanıcılar; indirme ihtiyacı duymadan 75’ten fazla oyunu, platformun hem mobil uygulamasından hem de web’ten oynayabilmesi mümkün olacak.

Son zamanlarda Netflix’ten Instagram’a birçok platform, oyunlara sektörüne yönelik hamleler yapmaya başladı. Bunlardan biri de YouTube. Şirket, geçtiğimiz yıl web sitesinden ve mobil uygulaması üzerinden oynanabilen oyunları test etmeye başlamıştı. Oyunlar, belirli bölgelerde Premium abonelere sunuluyordu. Şimdi ise tüm kullanıcıları sevindirecek o haber geldi. YouTube, “Playables” ismine sahip oyun oynama özelliğini geniş çapta kullanıma sunmaya başladı. Ücretli veya ücretsiz herkes herhangi bir indirme zorunluluğu bulunmadan YouTube’un oyun özelliğinden yararlanabilecek.

YouTube’da Oyun Oynama Özelliği Kimlere Sunuldu?

Bütün Kullanıcılara Sunulacak Mı?

YouTube, özellik kapsamında yer alacak oyunların sayısının artırıldığını söylüyor. Ancak daha fazla kullanıcıya sunuldukça bu sayı artırıldı. Şirket, 75’ten fazla oyunun kullanıcılara sunulduğunu bildirdi. Bu oyunlar arasında Angry Birds, Trivia Crack, Cut the Rope, Words of Wonders gibi popüler yapımlar var.

Herkese sunulmaya başlayan Playables, henüz size gelmemiş olabilir. YouTube’un açıklamalarına göre oyunların dünyadaki tüm kullanıcılara ulaşması birkaç ay sürecek.

YouTube’daki oyunlar ilerleme kaydetmenizi ve tüm zamanların en iyi skorlarını takip etme gibi seçeneklere yer verecek. Aynı zamanda beğendiğiniz bir oyunu arkadaşlarınızla paylaşmanız da mümkün. Şİrket, bu yeni özelliği “YouTube’u deneyimlemenin eğlenceli bir yolu” olarak adlandırıyor.

egil-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu