Haber

Bozüyük’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yılı Bilecik’in Bozüyük ilçesinde düzenlenen törenle kutlandı.

Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni, Bozüyük Kaymakamı Adem Öztürk, Garnizon Komutanı Mühimmat Yüzbaşı Caner Yılmaz, Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ve Cumhuriyet Savcısı Barış Tığlı’nın kabul ettiği tebriklerle başladı. Daha sonra protokol üyeleri ve katılımcılar, etkinliklerin gerçekleştirileceği Bozüyük Kapalı Salon’a katıldı. Spor Oturma odasının yanındaki çim alana geçti. Çim sahada düzenlenen törene vatandaşların yanı sıra protokol üyeleri ve öğrenciler de yoğun ilgi gösterdi.

Tören, Bozüyük Kaymakamı Adem Öztürk, Garnizon Komutanı Mühimmat Yüzbaşı Caner Yılmaz ve Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun halkın ve öğrencilerin bayramını tebrik etmesiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program, Atatürk’ün seslendirdiği 10. Yıl Konuşması ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakam Adem Öztürk yaptı.

Kaymakam Öztürk, yaptığı konuşmada Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak, “Cumhuriyetimiz, 29 Ekim 1923’ten bu yana aziz milletimizin fıtratına ve geleneklerine en uygun, yüksek ahlak standartlarını ve niteliklerini esas alan, erdemli ve erdemli insanlar yetiştirmiştir. Türk milletini yeni ve sağlam kökleriyle istikbal yolunda hızla ilerleten, milletin kalkınmasını ve yükselişini sağlayan, birlik ve beraberlikten, bağımsızlık ve özgürlükten asla taviz vermeyen, milletin üstünlüğünü gösteren bir yönetim şekli olmuştur. Tüm dünyaya, çağdaş dünyada hak ettiği onurlu yeri alma azmindedir. Milletimizin küllerinden yeniden doğduğu bu özel günü aziz milletimizin her bir ferdinin kutlayacağına inanıyorum. “Bunu coşkuyla anlıyor ve en içten duygularımızla kutluyoruz. duygular. Kadim medeniyetimizden aldığımız güçle eğitimden sağlığa, altyapıdan sanayiye, ulaşımdan ekonomiye her alanda daha gelişmiş bir Türkiye için var gücümüzle çalışmaya ve kararlılıkla yürüyüşümüze devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında emin adımlarla ilerliyoruz.” dedi.

Programda tebrik mesajları ve şiirlerin okunması, folklor gösterileri, koro resitalleri, spor Gösterilerine ve drama gösterilerine devam etti. Kutlamalar, tören gruplarının Selahattin Şeker Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bandosu eşliğinde yaptığı geçit töreniyle sona erdi. – BİLECİK

karatas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu