Ekonomi

DHL Express Türkiye’den Avrupa’ya Üst Düzey Atama: DHL Express Almanya CEO’luğuna Mustafa Tonguç Atandı

DHL Express Almanya CEO’su olarak DHL Express Türkiye CEO’su Mustafa Tonguç atandı. 1 Haziran’ın prestijiyle yeni görevine başlayacak olan Tonguç, şirketin Avrupa CEO’su Alberto Nobis’e bağlı olarak çalışacak. DHL Express Türkiye’ye yeni bir CEO atanana kadar, Mustafa Tonguç aynı zamanda Türkiye operasyonuna başkanlık edecek ve her iki ülkeden de sorumlu olacak.

1997 yılında DHL Almanya Operasyonlarında göreve başlayan Mustafa Tonguç, Almanya’da tasnif merkezi ve havalimanındaki operasyonel görevlerinin yanı sıra müşteri hizmetleri ekibinin yönetimini de üstlendi. Tonguç, 2011 yılında Express Europe organizasyonu genelinde hizmet kalitesini artırmak amacıyla Avrupa Performans ve Projeler Genel Müdürlüğü görevine geçmiştir.

Mustafa Tonguç, DHL Express Türkiye grubuna 2014 yılında önce Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, ardından Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmıştır. Yaklaşık 30 yıldır DHL’de görev yapan Tonguç, Mayıs 2021’den bu yana DHL Express Türkiye’nin CEO’su olarak görev yapıyor.

Mustafa Tonguç Türkiye’de değerli başarılara imza attı

Mustafa Tonguç, Türkiye’deki görevi sırasında şirketin büyümesine değerli katkılarda bulundu. Ciro açısından küresel DHL ağında ilk 30 ülke arasında yer alan DHL Express Türkiye, nakit ve kârlılık açısından Avrupa’da ilk 10 ülke arasına girmiştir. İstanbul Havalimanı’ndaki Gateaway binasının 2019 yılında hizmete açılması ve yüksek teknoloji merkezi haline gelmesinde önemli rol oynayan Tonguç, DHL Express Türkiye’nin dijitalleşme ve sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarına da hız verdi. Anadolu’daki yatırımlarını artıran şirket, Tonguç liderliğinde Türkiye’deki hizmet noktası sayısını yaklaşık 20 katına çıkardı.

Başkanlar Türkiye’den Avrupa’ya atanıyor

Mustafa Tonguç’un güçlü insan ve yetenek odağı, Avrupa organizasyonuna geçen birçok meslektaşı için de gelişim fırsatları yarattı.

DHL Express Türkiye, DHL Group bünyesindeki üst düzey yönetici atamalarıyla dikkat çekiyor. DHL Express Almanya’nın CEO’luğuna Mustafa Tonguç’un atanmasının yanı sıra DHL Express Avrupa’nın CFO’luğuna geçen yıl DHL Express Türkiye’nin CFO’su olan Derya Özer Sağkan atandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bozdoganhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu