Haber

Kayseri Erciyes’te kurtarma tatbikatı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Erciyes Kayak Merkezi Hisarcık Kapı’da düzenlenen “Teleferik Kurtarma Tatbikatı”na, Kayseri Erciyes A.Ş. Pist Güvenliği ve Arama Kurtarma, AFAD, İtfaiye, UMKE, JAK, İl Sağlık Müdürlüğü, 112, Anda ve Turkuaz Arama Kurtarma ekipleri katıldı.

Senaryoya göre tesislerde yaşanan arıza nedeniyle telesiyejde mahsur kalan 6 kişi, ekipler tarafından güvenli bir şekilde indirilerek sağlık ekiplerine teslim edildi. Yaklaşık 1 saat süren tatbikat sırasında teknik arıza ekipler tarafından kısa sürede giderildi.

Kurumlar arası işbirliğinin de sağlandığı tatbikata 60 işçi katıldı.

Kayseri Erciyes A.Ş. Pist Emniyeti ve Düzenleme Müdürü Recep Karakaş, tatbikat sonrasında yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin en büyük ve en güvenilir kayak merkezi Erciyes’te geleneksel hale gelen halatla kurtarma tatbikatını gerçekleştirdik. Her türlü olumsuz duruma karşı kendimizi geliştirmemiz açısından bu tür egzersizler daha da önemli. “İyi bir egzersizdi” dedi.

Turkuaz Sualtı ve Nehir Arama Kurtarma ekibi temsilcisi Deniz Temel, “Her yıl Erciyes A.Ş. JAK ve JAK’ın koordine ettiği mekanik tesis kurtarma tatbikatına katılıyoruz. Geleneksel hale geldi. “Tatbikatlarımızı hem eğitim anlamında hem de oluşabilecek kazalara karşı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Afet Koordinasyon Şefi Orhan Canpolat, “Olabilecek herhangi bir afet veya felaket durumunda 7 gün 24 saat görev başındayız. En ufak bir tehlikeyi veya olumsuz durumu önlemek için görevimizin başındayız. Erciyes A.Ş. “Jandarma ekiplerimize ve tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ederiz.”

habergoynuk.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu