Haber

Kütahya’da Rahvan At Yarışları Heyecanı

Kütahya Belediyesi ve Türkiye Klasik Süvari SporBranşlar Federasyonu tarafından düzenlenen Rahvan At Yarışları, Kütahya Belediyesi Atlı Spor Tesisleri’nde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Müsabakalar Head, Underside, Big Medium, Small Medium, Quad Colt, Triple Colt, Double Colt, Imported A, Imported B ve Deck kategorilerinde gerçekleştirildi.

Yarışları takip ederek heyecana ortak olan Kütahya Belediye Başkanı. Dr. Türkiye’de böyle bir etkinliğin yapılıyor olması bizim için değerli.Çünkü Kütahya kültür sanat başkentlerinden biridir.Bunu bizi sevindirmek için söylemiyoruz.UNESCO Birleşmiş Milletler Eğitim Kültür ve Bilim kuruluşu Kütahya ilini il ilan etti. el sanatları ve halk sanatları alanında türkiye’nin ilk şehri.kütahya gerçekten de kültürel etkinlikler, spor ve sanatta bir dünya markası. böyle bir düzenlemenin gerçekleşmesinde emeği geçen geçmişteki dostlarımızdan allah razı olsun. biz de Bu alanı daha yeterli hale getirmeyi düşünüyorum.Burası bize Milli Emlak Müdürlüğü’nden tahsis edildi.İnşallah çok yakındır.İleriki zamanda belediyemizin malı haline getireceğiz.Tahsis olduğu için yatırım yapamıyoruz. çok ve başka amaçlar için kullanamayız. Burayı takas usulüyle belediyemizin mülkü haline getirdikten sonra inşallah bundan sonraki yarışlarda burayı daha farklı görürsünüz. Katıldığınız için teşekkürler. Tüm yarışmacılarımıza başarılar dilerim. Sağ olun, hazır olun, Rabbim sayıyı artırsın, eksiltmesin” dedi.

Yarışmacılara başarılar dileyen Türkiye Klasik Binicilik Bölümleri Federasyonu Genel Başkanı Zübeyir Bekiroğlu, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a ve Kütahya Belediyesi’ne teşekkür etti.

Rahvan At Yarışları, kategorilerinde dereceye girenlere ödül, kupa ve bayrak takdimi ile sona erdi. – KÜTAHYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu