Haber

Bağcılar’da çıkan yangının ardından mahalle sakinleri evlerine döndü.

BAĞCILAR’da bir evin çatısında çıkan yangının ardından mahalle sakinleri sokaklara döküldü. Sıcak havalarda dakikalarca bekleyen mahalle sakinleri, itfaiye ekiplerinin yangını söndürmesinin ardından evlerine girdi.

Yangın, Yeni Mahalle Mevlana Caddesi üzerindeki 4 katlı binanın çatı katında saat 14.00 sıralarında çıktı. Argümana göre; Elektrik kablolarının tutuşmasıyla tavan arası bir anda alev alev yanmaya başladı. Durumun itfaiye ve polis ekiplerine bildirilmesinin ardından bina sakinleri ve yanan binanın çevresindeki mahalleliler dumandan kaçmak için kendilerini sokağa attı. Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken, itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Kısa sürede alevler yan binaya ve altındaki dairelere sıçramadan söndürüldü. Mahalle sakinleri, söndürme çalışmalarının ardından evlerine girdi.

Mahalle sakini Metin Göksu, “Duman çıkınca koştuk geldik. Çok sıcak yanıyordu. Mahsur kalan olmadı ama çok yandı. Biz de düştük can kaybı yok inşallah.” değil. dedi.

ÜÇ DÖRT AİLE VARDI, ÇABUK GİTTİLER

Mehmet Özarslan ise yeni alevler başlamış ve itfaiye ekipleri müdahale etmişti. Yangından sonra herkes dışarı çıktı. Binanın kendisinden pek fazla insan yoktu. Üç-dört aile vardı ve çabucak gittiler. terimini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu