Sağlık

Şanslı” kanseri yendi

Sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik bakım ve tedavi hizmetleriyle dikkat çeken Bayraklı Belediyesi bu sefer Şanslı’nın yüzünü güldürdü. Kansere yakalanan ve yaralı halde bulunan şanssız köpek, başarılı bir operasyonla sıhhatine kavuşturuldu. Lider Sandal “Yaşamı paylaştığımız can dostlarımız için her fedakarlığa hazırız” dedi.

MAHALLENİN MASKOTU KANSERİ YENDİ

Sokak hayvanlarının hayat şartlarını güzelleştirmek ve can dostları daha sağlıklı ortamlara kavuşturmak için çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, Alpaslan Mahallesi’nin maskotu Şanslı’yı ‘yaralı’ ihbarını kıymetlendirerek tedaviye aldı. Yapılan tetkiklerde, Şanslı’nın göğüs kanseri olduğu ve yaklaşık 10 cm büyüklüğünde iki ileri düzeyde tümör bulunduğu tespit edildi. Ameliyata alınan Şanslı, başarılı bir operasyon ve bir aylık tedavi sonrası tekrar sıhhatine kavuştu. Şanslı’nın güzelleşmesi, hayvanseverlerin de yüzünü güldürdü. Şanslı’nın yakın vakitte hayat alanına geri bırakılacağı belirtildi.

CAN DOSTLAR BAYRAKLI BARINAĞINDA ÇOK MUTLU

Can dostlara yönelik tedavi bakım hizmetlerini eksiksiz sürdüren Bayraklı Belediyesi, 60 köpek ve 21 kedi kapasiteli barınakta ise sokak hayvanlarına sıcak bir yuva imkanı sunuyor. Son 3 yılda 183 sahipsiz hayvan sahiplendirilirken, toplamda 13 bin 239 sokak hayvanına poliklinik hizmeti verildi. 3 bin 501 sokak hayvanına kuduz aşısı yapıldı. 3 bin 445 hayvan kısırlaştırıldı.

“SOKAK HAYVANLARI SAHİPSİZ DEĞİL”

Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, “Son günlerde, farklı illerdeki barınaklarda yaşanan üzücü görüntüler içimizi acıttı. Bu kent, bu şehirler sadece bizim değil çünkü yaşamı can dostlarımızla paylaşıyoruz! Sokak hayvanlarının yaşama, barınma, beslenme hakkına saygı duyarak, elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Tüm yurttaşlarımızı da aynı duyarlılığı göstermeye davet ediyoruz. Sokak hayvanları sahipsiz değildir ve hepimizin sorumluluğundadır” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu