Haber

Taraftarlar Stadyuma Giremedi ve Maçı Kaçırdı

Türkiye-Ermenistan maçının oynandığı Eskişehir Yeni Atatürk Stadı’nın giriş kapısındaki turnikeler bozulunca çok sayıda futbolsever stada giremedi.

2024 Avrupa Elemeleri D Grubu’nda oynanan Türkiye-Ermenistan maçı başladı. Eskişehir Yeni Stadyum’da oynanan maçı izlemek için Eskişehir ve çevre illerden gelen taraftarlar, biletleri olduğu halde turnike arızası nedeniyle stada giremedi. Maça girmek için sıraya giren yüzlerce futbolsever metrelerce sıraya girdi. Stadyum görevlilerinin tek tek inceleme yaparak taraftarları maça alması, maçın ilk yarısını kaçıran taraftarları sinirlendirdi. Görevlilerin denetimler sırasında pahalı eşyalarını stadyuma getirememesi gerginliğe neden oldu. Maça giremeyen bazı taraftarlar ise kuyruklardan ayrılarak şikayette bulundu.

“Maç başlayalı 20 dakika oldu ama insanlar sırada bekliyor”

Türkiye-Ermenistan maçını takip etmek için Ankara’dan Eskisehir’e gelen futbol taraftarı, maçın ilk yarısını kaçırarak sınırlarına hakim olamayıp kuyruktan çıktı. Bilet ve yol masraflarını kendisinin ödediğini belirten Tolga isimli futbolsever, “Yaklaşık 6 saat yolculuk yaptım. Ankara’dan geliyorum. Maç başlayalı 20 dakika oldu ama insanlar sırada bekliyor. Ne oldu?” Turnike bozuk. O halde önlem alınması lazım.” – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu