Haber

Tümgeneral Tevfik Algan, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya iade-i ziyarette bulundu

Kesin atama kararlarının Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte Tekirdağ 5’inci Kolordu Komutanlığından 9’uncu Kolordu ve Garnizon Komutanlığına atanan Tümgeneral Tevfik Algan, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya iade-i ziyarette bulundu. .

Prof., konuğunu Rektörlük ofisinde ağırladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dr. Çomaklı, Tümgeneral Algan’a yeni görevinde başarılar diledi. Rektör Çomaklı, Erzurum’un hak ettiği konuma idari, askeri ve yargıdaki Erzurum sevdalısı yöneticileri sayesinde ulaşacağını belirterek, “Birbirleriyle uyum içinde çalışan kent yöneticilerinin tek amacı Erzurum’u en üst noktalara taşımaktır. Geçmişten günümüze her iki kurum da hep ortak paydada olmuştur.” “Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren Atatürk Üniversitesi, ulusal ve uluslararası platformlarda yaptığı işbirlikleri ile kalkınmaya önemli katkılar sağlıyor” dedi.

Tümgeneral Tevfik Algan, doğunun tepesi Erzurum’a atanarak bu kadim kente hizmet etmekten memnuniyet duyduğunu, kent halkının kendisini içtenlikle karşıladığını belirterek, Türk Silahlı Kuvvetleri olarak her zaman yanında olduklarını vurguladı. Türk milletinin hizmetindeyiz. Hangi kurumla nasıl iş birliği yapabiliriz düşüncesiyle ziyaretlerine devam ettiğini belirten Algan, misafirperverliğinden dolayı Rektör Çomaklı’ya teşekkür etti.

Ziyaretin sonunda konuğu Tümgeneral Algan’a Türkiye Cumhuriyeti’nin vizyon projelerinden biri olan Doğu Anadolu Gözlemevi (DAG) hakkında bilgi veren Rektör Çomaklı, DAG’ın tamamlanma aşamasında olduğunu ve Uzay Bilimleri ve Teknolojileri açısından ileri düzeyde bir Ar-Ge yatırımı olarak öne çıkacağını ifade etti.

Ziyaret iyi dileklerle sona erdi. – ERZURUM

haber-devrek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu