Haber

Türkiye’nin 4. Bağımsız Mimarlar Derneği ‘BursaSMD’ açıldı

BURSA (İGFA) –Bursa Özgür Mimarlar Derneği (BursaSMD), Türkiye’nin dördüncü özgür mimarlar derneği olarak muhteşem bir açılış yaptı.

BursaSMD’nin özel gece etkinliğinde BursaSMD’nin kurucu üyeleri, TürkSMD, İstanbulSMD, İzmirSMD yönetim kurulu üyeleri, AkdenizSMD’nin kurucu üyeleri, bölgedeki mimarlar ve akademisyenler bir araya geldi.

Gecenin açılış konuşmasını BursaSMD Yönetim Kurulu adına Murat Cellat yaptı.

Cellat, derneğin amacını ve Bursa’nın yapılı çevresinin mimari kalitesini artırmayı amaçladıklarını vurgulayarak, BursaSMD’nin bu anlamda kente değerli katkılar sağlayacağını belirtti.

Mimarlar olarak yapılı çevrenin kalitesinin artırılması ve korunmasında en fazla güce sahip meslek grubu olduklarını belirten Cellat, “Bu anlamda mimari tasarımda kalite ve özgünlüğü şehrin geneline yaymaya odaklanıyoruz… Ayrıca tecrübe, bilgi ve gözlemlerimize dayanarak hızla büyümekte olan Bursa’nın devam eden inşaat üretimi, faaliyetlerimiz sırasında yapılan mimari tasarımların kalitesini gündemde tutmayı, ulusal ve ulusal nitelikteki eserlerin ortaya çıkmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. uluslararası kaliteye ulaştırmak ve halihazırda Bursa’da yapılan nitelikli mimari eserlerin Bursa ve Türkiye kamuoyunda temsil edilmesini sağlamaktır.”

Bursa SMD’nin kurucu yönetim kurulunda Cellat Murat, Can Şimşek, Hakan Topçu, Ayhan Abanozcu ve Korhan Erol yer aldı.

habercifteler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu